ଗରମ ଦିନରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ ଦୂର ହେଵ ତ୍ୱଚାରୁ ତେଲିଆ ଅଂଶ

ଖରା ଦିନ ତେଲିଆତ୍ଵଚା ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇଥାଏ । ଗରମ, ଝାଳ, ବାହାରିବା ଦ୍ଵାରା ତ୍ଵଚା ଅଧିକା ତେଲିଆ ହୋଇଯାଏ । ଯାହାଦ୍ବାରା ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସ୍କ୍ରିନ୍ ପ୍ରୋବେଲମ ବାହାରିବା ସହ ଦାଗ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ । ତେଲିଆ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ୨ଟି କାମକୁ ନିଜ ସ୍କ୍ରିନ୍ କେଆରରେ ସାମିଲ କରନ୍ତୁ। ତ୍ବଚାରେ ଥିବା ତେଲିଆ ଅଂଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ । ଆଜିକାଲି ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି ନିଜ ତ୍ବଚା କୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଓ ତ୍ଵଚାରେ ଚମକ ଆଣିବାପାଇଁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରୋଇ ଉପାୟରେ କିପରି ତେଲିଆ ତ୍ଵଚାରେ ଚମକ ଆସିବ ।

ଏକ୍ସଫୋଲିଟଏସନ : ତେଲିଆ ତ୍ଵଚାରେ ପ୍ରାୟତଃ ମଇଳା ଜମିଯାଇଥାଏ । ଯାହାଦ୍ବାରା ତ୍ଵଚାରେ ବ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସପ୍ତାହକୁ ଥରେ ସ୍କ୍ରବ କରିବା ଦରକାର । କିନ୍ତୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ ତେଲିଆ ତ୍ଵଚାରେ ସ୍କ୍ରବ କଲାବେଳେ ସେହି ସ୍କ୍ରବରେ menthol ଓ eucalyptus ଥିବା ଦରକାର ।
ଫେସ୍ ପାକ୍ : ତେଲିଆ ତ୍ଵଚାକୁ ସଠିକ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଫେସପ୍ୟାକର ବ୍ୟବହାର ନିହାତି କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ସପ୍ତାହକୁ ଥରେ ଫେସପ୍ୟାକର ବ୍ୟବହାର କରିବାଦ୍ୱାରା ତ୍ଵଚା ଶୀଘ୍ର ଦୁର୍ବଳ ହୋଇନଥାଏ । ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ମୁଲତାନୀ ମାଟିର ଫେସପ୍ୟାକ,ବେସନ ହଳଦୀର ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ, ଆଦି ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏହା ଦ୍ବାରା ତ୍ୱଚ଼ା ଜଲଦି ତେଲିଆ ହୋଇନଥାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

nineteen + seven =