ଦ୍ରୌପଦୀ ପାଇଲେ Zପ୍ଲସ ସୁରକ୍ଷା

ଭୁୁବନେଶ୍ୱର(ଏଏନଏସ)୨୨/୦୬, ଓହି।।ର ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ହେଲେ ଏନଡିଏର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ । ୧୯୯୭ ମସିହାରେ ରାୟରଙ୍ଗପୁର ଏନଏସିର ସେ ଥିଲେ କାଉନସିଲର । ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିର ମିଳିତ ସରକାରରେ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ଥିଲେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାୟରଙ୍ଗପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୨ଥର ବିଧାୟକ ହେବାର ସେ ସୌଭାଗ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ୨୦ ଜୁନ ୧୯୫୮ରେ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର ରାୟରଙ୍ଗପୁର ଠାରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ପ୍ରଥମ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ଯିଏକି ରାଜ୍ୟପାଳ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସୌଭାଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ବିଜେପିର ସଂସଦୀୟ ଦଳ ବୈଠକ ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା ଏନଡିଏର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରର୍ଥୀଭାବେ ଦ୍ରୌପଦୀଙ୍କ ନାମକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏଠାରେ ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗତକାଲି ବିରୋଧୀ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏନଡିଏର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ନାମ ଘୋଷଣା ପରେ ତାଙ୍କୁ ୫ଟି ବୁଲେଟପ୍ରୁଫ କାର ଓ Zପ୍ଲସ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ରାୟରଙ୍ଗପୁରରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ୧୫୦ ଜଣ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ଆସନ୍ତା ୨୫ ତାରିଖରେ ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

thirteen − 3 =