You are currently viewing ସାରା ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଟିକାକରଣ,ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ସାରା ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଟିକାକରଣ,ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଅନ୍ତ ହୋଇଛି |ଯାହାକୁ ସାରା ଦେଶ ଅନାଇ ବସିଥିଲା ତାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି |କରୋନା ମହାମାରୀ କବଳରୁ ଏବେ ସାରା ଦେଶ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବ | ଆଜି ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ |ଏହି ଟିକାକରଣ ଶୁଭାରମ୍ଭ ଅଭିଯାନ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିଭାଷଣ:-
କହିଲେ ବହୁ ଜିଲ୍ଲାରେ କୋରୋନାରେ କାହାରି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇନାହିଁ, ୧୫୦ରୁ ଅଧିକ ଦେଶକୁ ଭାରତ ଜରୁରୀ ମେଡିସିନ୍‌ ପଠାଇଛି, ଅନ୍ୟ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଭାରତ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି | କୋରୋନା ଟିକା ଆସିଯାଇଛି, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଜିର ଦିନକୁ ଅପେକ୍ଷା ଥିଲା, କମ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି | ବହୁ କୋରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ନିଜ ଘରକୁ ଫେରି ପାରିଲେ ନାହିଁ, ୩୦ ଜାନୁଆରିରେ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମେ କୋରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା |ମାତ୍ର ୧୭ ଜାନୁଆରିରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଆଡ୍‌ଭାଇଜରି ଜାରି କରିଥିଲା, କୋରୋନା ସମୟରେ ଭାରତ ନିଜ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଦେଖାଇ ‘ବନ୍ଦେ ଭାରତ’ ମିସନରେ ୩୫ ଲକ୍ଷ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଦେଶକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା | କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଏକଜୁଟ୍‌ ହୋଇ କାମ କରିଛନ୍ତି, ଭାରତରେ କୋରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ହାର ବହୁତ କମ ରହିଛି |ଦେଶରେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି | ଦିନରାତି ଲାଗି ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ଆମ ବୈଜ୍ଞାନିକ | ତାଳି, ଥାଳି, ଦୀପ ଜଳାଇ ଆମେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇଥିଲୁ
| ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ଭବ ନଥିଲା , ଜୀବନ ଅଛି ତ ସବୁ ଅଛି, ମନ୍ତ୍ର ସାରା ଦେଶରେ ଚଲାଇଲୁ | ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ସହଯୋଗରେ ଆଗେଇଛୁ | ପ୍ରଥମେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଓ ସମ୍ମୁଖ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଟୀକା ଦିଆଯିବ | ପ୍ରଥମ ଟିକା ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟିକା ଦେବା ସମୟ ଜଣାଇ ଦିଆଯିବ |ଟିକା ନେଲେ ବି ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରଖିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ |

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ।